O mnie

Jesteśmy zafascynowanymi światem ludźmi. Naszą pasją są podróże. Pragniemy jak najwięcej zwiedzić, zobaczyć i poznać, a tym co zobaczymy podzielić się z innymi. Chcemy utrwalić chwilę. Zapraszamy ! Postów na interesujące Państwa tematy najlepiej szukać po etykietach

poniedziałek, 17 stycznia 2011

PRAGA

Dzisiaj garść praktycznych informacji dla zainteresowanych wyjazdem do Pragi. Będzie o noclegu, wyżywieniu i transporcie- oczywiście w wersji niskobudżetowej, bo taką sprawdziliśmy.
Noclegi
Miasto oferuje wiele rozwiązań, w zależności od grubości portfela. My szukaliśmy najtańszych "miejscówek" i znaleźliśmy-akademiki.
Poprzez stronę wirtualnapraga.pl wyszukaliśmy i zarezerwowaliśmy nocleg w akademiku Zikova (polecamy też stronę booking.com). Interesowały nas pokoje trzyosobowe, więc zdecydowaliśmy się na to właśnie miejsce. Toalety i prysznice w tym budynku zlokalizowane są na korytarzu. Nie było jednak problemów z dostępem do nich.W innych akademikach dostępne są również pokoje z łazienkami-tzw. apartamenty. Z tej strony internetowej dowiecie się także o możliwościach wyżywienia jakie oferuje stołówka studencka. Jednak w okresie wakacyjnym jest ona nieczynna. Blisko tego akademika jest stacja metra, skąd szybko dojeżdżaliśmy do centrum (około 3 stacje).
Transport
W Pradze najłatwiej poruszać się metrem. Są tam trzy linie-żółta, czerwona, zielona- dzięki którym można dostać się do większości popularnych turystycznie miejsc.
Obsługuje ono pasażerów od wczesnych godzin rannych (~5:00) do północy. Odniosłam nawet wrażenie, że życie miasta skorelowane jest z kursowaniem metra, bo po północy zamykane były puby i restauracje w centrum.
Oczywiście podróżni mogą skorzystać także z autobusów i tramwajów.
Na wszystkie środki transportu obowiązuje ten sam bilet. Koszty biletów to: 
-18 koron-max 5 stacji metra, ale nie dłużej niż pół godziny, pozwala na przesiadki, w autobusach i tramwajach ważny jest przez 20 minut i nie pozwala na przesiadki; 
-26 koron- na wszystkie przejazdy w ciągu 75 minut, a w weekendy i święta oraz w nocy ważny przez 90 minut. 
Dostępne są również bilety jedno-, trzy- i pięciodniowe. Można je zakupić w kioskach z prasą lub w automatach, które znajdują się na stacjach metra.
Uwaga: bilet można wyrzucić dopiero po wyjściu ze stacji metra, ponieważ kontrole są prowadzone także przy bramkach.
Informacje na temat transportu w Pradze tutaj, a więcej o liniach metra i rozkładzie jazdy można dowiedzieć się tutaj.  


Wyżywienie
Oczywiście, jak w każdym turystycznym mieście, jest tutaj mnóstwo barów, restauracji, pubów. Mile wspominamy knajpy w pobliżu akademika. Potrawy oferowane w tych restauracyjkach (a może barach) były pyszne, a porcje duże. Ceny raczej przeciętne, jak na stolicę europejską, a na pewno niższe niż w Warszawie.
Warto zwrócić jeszcze uwagę na fakt, ze tam dbają o swoich klientów. Łazienki są czyste i ładne, barmani przyjaźni.
Jeśli chodzi o piwo, zaskoczył nas fakt, że w Pradze, w lokalach, w których byliśmy mogliśmy wybierać między Pilsnerem, Gambrinusem, a Kozelem. Większy wybór jest chyba w naszych marketach.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz